OFERTA
O skuteczności napowietrzania decyduje między innymi stan i jakość membran w dyfuzorach. Jest wiele sposobów na utrzymanie membran w dobrej kondycji. Jednym z nich jest ich czyszczenie. Czyszczenie mechaniczne to tzw. szczotkowanie. Właściwe wykonane szczotkowanie może przynieść natychmiastowe, znakomite rezultaty, nieprawidłowe szczotkowanie może uszkodzić delikatną powierzchnię membran. Czyszczenie chemiczne polega na aplikacji specjalnie dobranych preparatów chemicznych (np. kwas mrówkowy) bezpośrednio do rusztu. Dysponujemy wiedzą, umiejętnościami i praktyką w stosowaniu tych metod. Stosowaliśmy je wielokrotnie z dobrym rezultatem.
BRUDNE MEMBRANY
Z biegiem czasu na powierzchni membran dyfuzorów, na granicy powietrze / osad czynny narasta cienka warstwa osadu, która następnie mineralizuje. Rok po roku zmineralizowany osad zatyka coraz większą ilość porów w membranie dyfuzora, powodując spadek skuteczności napowietrzania. Dla zachowania właściwego stężenia tlenu automatyka zwiększa wydajność dmuchaw. W efekcie większa ilość powietrza przepychana jest przez mniejszą ilość porów, co powoduje zwiększenie zużycia energii przez dmuchawy i rozpychanie porów w membranach. W tym stanie pęcherzyki wydobywające się z membrany dyfuzora są znacznie większe niż podczas rozruchu, co bardzo wpływa na zmniejszenie skuteczności transferu tlenu. Współczynnik transferu tlenu dla pęcherzyka o średnicy 10 mm może być nawet dwukrotnie niższy niż dla pęcherzyka 0,5 ÷ 5 mm. Regularne szczotkowanie dyfuzorów pozwala zachować napowietrzanie drobnopęcherzykowe i utrzymać zużycie energii na poziomie porównywalnym do zużycia po rozruchu. Oferujemy czyszczenie mechaniczne na ruchu oraz dozowanie kwasu mrówkowego.
Skontaktuj się z nami i daj nam znać, jak możemy pomóc
REALIZACJE
Od wymiany pojedynczego dyfuzora przez całe sekcje rusztu, przeglądy bioreaktora, montaże prowadnic mieszadeł aż do wymiany przez nurków zasuwy DN600.