window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-34067337-1');

OFERTA

Naprawa rusztów napowietrzających

Szczelny, sprawny ruszt to podstawa dobrego funkcjonowania bioreaktora. W czasie wieloletniej eksploatacji dochodzi do wielu usterek w pracy rusztu. Eksploatatorzy często ich nie dostrzegają. Te nawarstwiające się w czasie usterki obniżają skuteczność napowietrzania drobnopęcherzykowego i znacznie obniżają efektywność pracy rusztu. Rosną też koszty zużycia energii elektrycznej zasilającej dmuchawy. Potrafimy zdiagnozować wady rusztu i je usunąć. Przez lata wypracowaliśmy skuteczne sposoby naprawy bez opróżniania zbiorników.

ruszt napowietrzający

AWARIE RUSZTÓW

Warianty napraw rusztów

Pojedyncze, niewielkie pęknięcia membran w dyfuzorach napowietrzających lub wysunięcie się membrany spod mocowania zwykle nie dają łatwo widocznych objawów na powierzchni, ale cały strumień powietrza przewidziany na dany dyfuzor wydobywa się jednym otworem z pominięciem napowietrzania drobnopęcherzykowego. Podobnie rzecz ma się w przypadku porośnięcia membrany zmineralizowanym osadem. W obiektach, w których nie można sobie pozwolić na opróżnienie komór, umożliwiamy odtworzenie systemu napowietrzania metodą nurkową. W zależności od producenta i rodzaju rusztu możemy wyjmować poszczególne sekcje albo nitki rusztu na powierzchnię i tam prowadzić regenerację. Możliwa jest też podwodna wymiana samych membran, na przykład w dostarczanych przez Xylem rusztach Sanitaire Silver. Dyfuzory rurowe i panelowe, takie jak Envimac, Akwatech, Sulzer Nopon, Supratec Permox albo płytowe Hafi, Aquaconsult wymieniamy sztuka po sztuce, nie dopuszczając do zalania rusztu osadem czynnym.

Skontaktuj się z nami i daj nam znać, jak możemy pomóc